Διακριθέντες Μαθητές από τον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Παραμυθιού kidsfun.gr έως σήμερα

Δείτε Αναλυτικά τους μαθητές που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Παραμυθιού kidsfun.gr, από τον 1ο μέχρι τον πιο πρόσφατο.

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2018
17ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Αναστασία Αλεξοπούλου
Αρσάκειο Δημοτικό Σχολείο Πατρών

Όλγα Γάτσου
Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης

Ελίζα Κάλτσου
Αρσάκειο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης

Σπυρίδωνας Κατσαρός
4ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου

Ελένη-Ιωάννα  Κόλλια
Εκπαιδευτήρια Αυγουλέα Λιναρδάτου

Σωτήρης Μετρινός
Ελληνικό Κολέγιο Θεσσαλονίκης

Μαρίλια Νικολάου
Α’ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Δημοτικό Σχολείο Εκάλης

Αθηνά Ραπατζίκου
Εκπαιδευτήρια Ηλιάδη

Έφη Τσώνου
Εράσμιος Ελληνογερμανική Σχολή

Μαρία Ζωνίτσα
10ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου

Το παραμύθι της μαθήτριας Μαρία Ζωνίτσα  της Ε’ Δημοτικού από το 10ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου   «ζωντάνεψε»  επί σκηνής η Κάρμεν Ρουγγέρηπαρέα με την Ελένη Ζιώγα .Με την κιθάρα και τα τραγούδια του, συνοδεύει ο Στέφανος Βαρελάς.

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2017
16ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Γαρυφάλλης Νάσος 
Κολλέγιο Ρόδου

Καραγιαννοπούλου Αλίκη 
Ελληνογερμανική  Αγωγή

Κατράκης Μάριος -Νικήτας 
Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου

Λαπανούδη Κατερίνα 
3ο Δημοτικό Σχολείο Ορεστιάδας

Μήλιου Δανάη Παρασκευή 
Σχολη Αυγουλέα Λιναρδάτου

Παπαθανασίου Αργύρης
12ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας

Παπανδρέου Δανάη 
Εράσμειος Ελληνογερμανική  Σχολή

Παπαργυρίου Ιωάννης 
Νέα Παιδεία

Χρυσογονίδης Έκτορας 
2ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας

 

ΘΕΑΤΡΙΚΟ

Το παραμύθι του Μαθητή Παπαργυρίου Ιωάννη της Δ’ Δημοτικού από τα εκπαιδευτήρια Νέα Παιδεία  παρουσιάστηκε στο κοινό με τη μορφή θεατρικής παράστασης σε σκηνοθεσία της Κας Κάρμεν Ρουγγέρη και με σκηνικά, προϊόντα ΙΚΕΑ

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2016
15ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Βασιλική Βλάχου
Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου, Πετρούπολη
Ε’ Δημοτικού

Αντώνης Γαϊτάνης
Κολλέγιο Ψυχικού, Χαλάνδρι
Γ’ Δημοτικού

Όλγα Γάτσου
Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης, Θεσσαλονίκη
Δ’ Δημοτικού

Ευγενία Καυκά
Εκπαιδευτήρια Νέα Γενιά Ζηρίδη, Αθήνα
Δ’ Δημοτικού

Άρτεμις Κρεμμύδα
Ομάδα Δημιουργικής Γραφής Συγγραφέως Ευαγγελίας – Στρατή, Λαύριο
Στ’ Δημοτικού

Γιώργος Κωνσταντίνου
11ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου, Κόρινθος
ΣΤ’ Δημοτικού

Γεωργία Μουζακίτη
4ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής, Αγία Παρασκευή
Δ΄Δημοτικού

Εύη Παύλου
Δημοτικό Σχολείο Χαρισίου Μούκα, Κοζάνη
ΣΤ Δημοτικού

Κωνσταντίνος Λουκάς
Εκπαιδευτήρια Ηλιάδη, Σαλαμίνα
ΣΤ’ Δημοτικού

ΘΕΑΤΡΙΚΟ
Το θεατρικό Βραβείο Αίσωπος απονεμήθηκε στην
Ελένη Ματθαιάσου
Μαθήτρια της ΣΤ’ Δημοτικού στην Ελληνογερμανική Αγωγή της οποίας το παραμύθι, παρουσιάστηκε στο κοινό με τη μορφή θεατρικής παράστασης σε σκηνοθεσία της Κας Κάρμεν Ρουγγέρη και με σκηνικά, προϊόντα ΙΚΕΑ

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2015
14ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Ονομα: Νεφέλη Χαντηλάρη
Τάξη: Δ’ Δημοτικού
Σχολείο: Εράσμειος Ελληνογερμανική Αγώγη

Όνομα: Αλεξία Παπαγεωργίου
Τάξη: Γ’ Δημοτικού
Σχολείο: Λάτσειο Κολλέγιο

Όνομα:Στικοπούλου Ελένη
Τάξη: ΣΤ Δημοτικού
Σχολείο: 11ο Δημοτικό Σχολείο Φαλήρου

Ονομα: Ειρήνη Παπαβασιλείου
Τάξη: ΣΤ Δημοτικού
Σχολείο : Κόλλέγιο Ρόδου

Όνομα: Θεοφίλης Κουμπάρος
Τάξη: Ε’ Δημοτικού
Σχολείο: 1ο Δημοτικό Σχολείο Καλύμνου

Ονομα:Δέσποινα Αγρέλλη
Τάξη: Ε’ Δημοτικού
Σχολείο: Δημοτικό Σχολείο Απολλώνων Ρόδου

Όνομα:Κωνσταντίνος Αλεξόπουλος
Τάξη Δ’ Δημοτικού
Σχολείο:Εκπαιδευτήρια Νέα Γενιά Ζηρίδη

Ονομα: Αναστασία Καρούντζου
Τάξη: Δ’ Δημοτικού
Σχολείο: 129ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

Ονομα: Νίκη Δρακοπούλου
Τάξη: Ε’ Δημοτικού
Σχολείο: 1Ο Τοσίτσειο Δημοτικό Σχολείο Εκάλης

Το θεατρικό Βραβείο Αίσωπος απονεμήθηκε στον

Σπύρο Πλέσσα,
Μαθητή της Γ’ Δημοτικού του 11ου Δημοτικού Σχολείου Γλυφάδας

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2014
13ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Ηλιάνα Μερούκα
Στ’  Δημοτικού
Δημοτικό Σχολείο Χαβαρίου

Ανδριανή Ομήρου
Στ    Δημοτικού
13ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας

Αθηνά Μπάλλα
Στ Δημοτικού
2ο Δημοτικό Σχολείο Πόλης Σάμου

Νίκος Φουρτούνας
Ε΄  Δημοτικού
27ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας

Κατερίνα Αμυγδαλοπούλου
Δ’ Δημοτικού
2ο Τοπάλειο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδος – Κάτω Λεχωνίων Ν. Βόλου

Ατταλιώτη Θεανώ
Δ’ Δημοτικού
Δημοτικό Σχολείο Απόλλωνα Ρόδου

Μυρσίνη Τζανετοπούλου 
Στ’ Δημοτικού
Ελληνογερμανική Αγωγή

Δέσποινα Σιαγκρή
Γ’ Δημοτικού
Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη

Μαρία Μιχαηλίδη 
Στ’ Δημοτικού
Δημοτικό Σχολείο Πανόρμου Καλύμνου

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2013
12ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

ΟΝΟΜΑ: Μιχαήλ Φανούριος Φλάγκος
ΣΧΟΛΕΙΟ: Κολλέγιο Ρόδου
ΠΕΡΙΟΧΗ: Ρόδο
ΤΑΞΗ: Στ’ Δημοτικού

ΟΝΟΜΑ: Θεοδόσης Ιωάννης Κατσαράς
ΣΧΟΛΕΙΟ: Ελληνογερμανική Αγωγή
ΠΕΡΙΟΧΗ:
Τάξη : Στ’ Δημοτικού

ΟΝΟΜΑ: Νεφέλη Γαλάζιου
ΣΧΟΛΕΙΟ: 127ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
ΠΕΡΙΟΧΗ: Αθήνα
Τάξη: Δ’ δημοτικού

ΟΝΟΜΑ : Ελένη Θεοφιλοπούλου
ΣΧΟΛΕΙΟ: Ράλλεια Πειραματικά Δημοτικά Σχολεία Πειραιά
ΠΕΡΙΟΧΗ: Πειραιάς
Τάξη: Δ΄Δημοτικού

ΟΝΟΜΑ: Γρηγόρης Τσικρικώνης
ΣΧΟΛΕΙΟ: 67ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης,
ΠΕΡΙΟΧΗ: Θεσσαλονίκη
Τάξη: Γ’ Δημοτικού

ΟΝΟΜΑ: Χρυσούλα Κονταράκη
ΣΧΟΛΕΙΟ: 1ο ΔημοτικόΣχολείο Αλεξανδρούπολης
ΠΕΡΙΟΧΗ: Αλεξανδρούπολη
Τάξη: Στ Δημοτικού

ΟΝΟΜΑ: Μιχάλης Παναγιωτόπουλος
ΣΧΟΛΕΙΟ: Δημοτικό Σχολείο Αγκαθιάς- Κυψέλης Ημαθίας
ΠΕΡΙΟΧΗ: Ημαθία
Τάξη: Γ’ δημοτικού

ΟΝΟΜΑ: Οδυσσέας Καραντζής
ΣΧΟΛΕΙΟ: Ιδιωτικό Σχολείο Ιεράς Μητροπόλεως Πειραιώς
ΠΕΡΙΟΧΗ: Πειραιάς
Τάξη Δ’ δημοτικού

ΟΝΟΜΑ: Δημήτρης Δαδαλής
ΣΧΟΛΕΙΟ: Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Λιμεναρίων Θάσου
ΠΕΡΙΟΧΗ: Θάσο
Τάξη: Ε’ δημοτικού

Το παραμύθι της Αναστασίας Ιωαννίδου, από το Δημοτικό Σχολείο Νέου Μυλοτόπου Γιαννιτσών παρουσιάστηκε στο κοινό με τη μορφή θεατρικής παράστασης σε σκηνοθεσία της Κας Κάρμεν Ρουγγέρη.

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2012
11ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Λάουρα Βασιλάκη, 7ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας
Κωνσταντινος Θεοφιλόπουλος, Ράλλειος Πειραματικό Σχολείο Πειραιά
Θεμιστοκλής Κόρακας, Κολλέγιο Ψυχικού
Χρύσα Σαχπάζη, 2ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης
Μάγδα Ψαράκης, 12ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Σμύρνης
Παρασκευή Μουχταροπούλου, 1ο Δημοτικό Σχολείο Ωραιοκάστρου
Άννα Ράλλη, Ράλλειος Πειραματικά Σχολεία Πειραιά
Δέσποινα Φλώτσιου, 11ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων
Wiktronia Grabowska , Πολωνικό Σχολείο

Παραμύθι που έγινε Θεατρική Παράσταση
στην 11η Γιορτή Παραμυθιού kidsfun.gr

Γιώργος Μαζάνης, 6ο Δημοτικό Σχολείο Χανίων

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2011
10ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Άννα – Αντωνία Παπασταύρου , Δημοτικό Σχολείο Μαυροχωρίου
Βάλια Ευθυμίου, 4Ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης
Κωνσταντίνος- Παναγιώτης Αλεξόπουλος, Εράσμιος Ελληνογερμανική Σχολή
Βασιλικής Μπουρνατζίδου, 8ο Δημοτικό Σχολείο Ορεστιάδας
Μελίνα Παπαγιάννη, Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη Θεσσαλονίκη
Ευδοξία Νάζου, Εκπαιδευτήρια Βίκυ Μαντά, Χαλάνδρι
Αποστολία Αθανασία Γκαγκά, 4ο Δημοτικό Σχολείο Κομοτηνής
Γιάννης Σπηλιάς, 2ο Δημοτικό Σχολείο Λευκάδας
Νικόλας Αγγελετάκης, 1ο Δημοτικό Σχολείο Μυκόνου

Παραμύθι που έγινε Θεατρική Παράσταση
στην 10η Γιορτή Παραμυθιού kidsfun.gr

Βαρβάρα Τζώρτζη, 24ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 20010
9ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Σοφία Κύρου, 1ο & 14ο Δημοτικο Σχολείο Ευόσμου
Γιάννης Σπετσιώτης,Ι.Μ.Π
Γεωργία Μπαλάση, 1ο Δημοτικό σχολείο Ιλίου
Διδώ Στόικου , 2ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής
Αναστασία Τόσκα , 14ο Δημοτικό Σχολείο Δράμας
Σπύρος Ματθαιάκης , 105ο Δημοτικό σχολείο Θεσσαλονίκης
Γιάννα Κατσανικάκη, Χανιά Κρήτης
Ελένη Αγωγιάτου, Δημοτικό Σχολείο Δονούσας Κυκλάδες

Παραμύθι που έγινε Θεατρική Παράσταση
στην 9η Γιορτή Παραμυθιού kidsfun.gr

Κωνσταντίνα Τραχαλάκη , 1ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2009
8ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Θωμάς Βαλσαμίδης, Κολλέγιο Ρόδου
Δομνίκη Ντούρου , Ιόνιος Σχολή
Άγγελος Παλαμπουγιούκης, Μακεδονικά Εκπαιδευτήρια
Χριστίνα Φραγκούλια , 9ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά
Αντωνία Μανέντη, Δημοτικό Σχολείο Πόρου Κεφαλληνίας
Κατερίνα Καρατσομπανάκη, 48οΔημοτικό Σχολείο Αθηνών
Γιάννης Διασάκης , 56ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά
Θοδωρής- Μάριος Κατσάτος , Λάτσειο Κολλέγιο Ψυχικού
Μαριάννα Κυργιαφίνη, 3ο Δημοτικό Σχολείο Πολύγυρου

 

Βραβείο Εικονογράφησης

Μαρίνα Νάκου, 22Ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων

Παραμύθι που έγινε Θεατρική Παράσταση
στην 8η Γιορτή Παραμυθιού kidsfun.gr

Κυριακή Γεωργιτσοπούλου Δημοτικό Σχολείο Δικαίων Έβρου

Αφήγηση

Θοδωρής Τωμαδάκης, Μοντεσσοριανά Σχολεία

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2008
7ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Έλενα Αδαμίδη Δημοτικό Σχολείο Μούδρου Λήμνος
Αντιγόνη Παπαλαζάρου, 2ο Πειραματικό Σχολείο Π.ΤΔΕ ΑΠΘ
Κίνγκα Βιελέμπα, Πολονικό Σχολείο
Δήμητρα Κάππα, 5ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης
Μαίρη Σίνη, 7ο δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω
Ευαγγελία Ξανθού, Δημοτικό Σχολείο Άνδρου
Σταυρούλα Ανατολή Ισαακίδου, 1ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου
Νεφέλη Ειρήνη Αγγελιδάκη, 133ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
Παναγιώτα Κουρεμάδα 69ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

Παραμύθι που έγινε Θεατρική Παράσταση
στην 7η Γιορτή Παραμυθιού kidsfun.gr

Βασιλική Χύτα, 11ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2007
6ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Παναγιώτης Χανδρής, 2ο Δημοτικό Σχολείο Βροντάδου
Δημήτρης Μπλήτας 5ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης
Θάνος Ροτζιώκος, 1ο Αρσάκειο Δημοτικό Ψυχικου
Θωμάς Γιωτόπουλος 2ο πειραμτικό σχολείου του Π.Τ.Δ.Ε.- Α.Π.Θ
Σαβίνη Εξαρχάκου Δημοτικό Σχολείο Ιεράς Μητροπόλεως Πειραια
Αναστασία Σερασλή Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκη
Γιώργος Κολοβός 69ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
Κωνσταντίνα Νίκη Μιτσέλη , ΚΔΑΠ ΤΟ ΛΙΜΑΝΑΚΙ
Μαρία Σωτηροπούλου , Σύγχρονη Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου

ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ
Γιώργος Χαλαβαζής, 4ο Δημοτικό Σχολείο Σύρου

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2006
5ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Μαρία Βαφίνη, Δημοτικό Σχολείο Βόλου
Πηνελόπη Μπεκιάρη , 123ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
Μιχαέλα Λουκά Δημοτικό Σχολείο Παλουκίων
Νικόλαος Παναγιώτης Τερζόπουλος Μακεδονικά Εκπαιδευτήρια Θεσσαλονίκη
Κωνσταντίνα Γραμματικοπούλου 35ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά
Ευσταθία Κωτούλα 11ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου
Σωτηρία Τερλελέ, Δημοτικό Σχολείο Καλιράχης Θάσου
Μιχάλης Δημόπουλος Δημοτικό Σχολείο Ιου
Φανή Νάστου , 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2005
4ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Μαρία Γούλη ΚΕΑΤ
Ασπασία Γεωργιάδου Ελληνογερμανικός Σύλλογος
Χαράλαμπος Γιάννος 11ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου Θεσσαλονίκη
Μαρία Κατσιμίχα 12ο Δημοτικό Σχολείο Κερατσινίου
Αλίνα Νικολάου 11ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου
Χαρούλα Στεφανακίδου , 3ο Δημοτικό σχολειο Ν. ΙΩΝΙΑΣ , ΒΟΛΟΣ
Βικτώρια Νεφέλη Οικονόμου , 7ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης

Αφήγηση Παραμυθιού Βίκη Γουλιοπούλου Δημοτικό σχολείο Σβορώνου Κατερίνης
Θεατρικό το Παραμύθι της Μαρίας Λύτρα ,6ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2004
3ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Δημήτρης Κορύλλος Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης
Μαριάννα Μπαλτά 1ο Αρσάκειο Ψυχικού
Μαργαρίτα Στεργιώτη 2ο Δημοτικό σχολείο Τήνου
Αρης Τραχανέλλης 2ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας
Άγγελος Πάστρας Εκπαιδευτήρια Ζηρίδη
Στέλλα Καραγιαννάκη Εκπαιδευτήρια Μαντουλιδη

ΘΕΑΤΡΙΚΟ Πένυ Φραντζή, Χαλκίδα

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2003
2ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Χρύσα Δημητροπούλου , Πάτρα
Τάσος Μπάλκος, Χολαργός
Δήμητρα Τσιμπουκλή Λαμπρινή Αττικής
Παναγιώτης Χριστόπουλος, Κερατσίνι
Μπέκα Δανάη Παναγοπούλου Γιάννα Θεσσαλονίκη

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΙΣΩΠΟΣ 2002
1ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Παραμυθιού kidsfun.gr

Αθανάσιος Έξαρχος Καρδίτσα
Μαργαρίτα Σκιαδά , Βριλήσσια